система онлайн-бронирования
г. Донецк, Украина, ул. Артёма, 87
+38 (062) 332 33 32, 332-27-71
ЗАБРОНИРОВАТЬ
НОМЕР

Статьи

Інструкція по створенню ЧПУ посилань (алиасов) на движку Joomla

Взагалі абревіатура ЧПУ розшифровується як «человекопонятний урл», ще їх називають SEF посиланнями, виходячи з англійського перекладу «search engine friendly». На даний момент при створенні СДЛ (сайту для людей) без ЧПУ не обійтися, так як вони оптимізують ваш сайт і роблять його більш привабливим не тільки для пошукових машин, але і для ваших користувачів. Давайте розглянемо, що має на увазі під собою ЧПУ посилання на платформі Joomla 2.5.

Ось так от виглядає посилання без настройки ЧПУ:

/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8&Itemid=102

Погодьтеся, тут важко щось зрозумілий і тим більше, зорієнтуватися, де саме на сайті ви зараз перебуваєте.

При включеному ЧПУ ви будете мати посилання виду:

/category/2-article.html

Це та ж посилання що і вище, просто приведена до виду ЧПУ. Тут все зрозуміло і зручно. Давайте тепер подивимося, як здійснюється настройка ЧПУ в Joomla 2.5.

Зайшовши в панель адміністрування, перейдіть в розділ Сайт - Загальні настройки. З правого боку ви побачите блок, який називається «Налаштування SEO».

Давайте розглянемо детальніше, яку функцію виконує кожна з цих налаштувань. Отже візьмемо той довгий і незрозумілий урл /index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8&Itemid=102, і поступово почнемо підключати кожен з пунктів.

Ще один дуже важливий момент! Перед тим як підключати «Налаштування SEO». Вам варто зайти в корінь вашого сайту і знайти там файл - htaccess.txt.

txt

Його потрібно трохи відредагувати, а саме видалити розширення «.txt» і поставити «.» Перед назвою. Сам файл повинен мати вигляд:

Сам файл повинен мати вигляд:

Все тепер можна сміливо підключати ЧПУ. Отже, для початку ставимо параметр «Включити SEF (ЧПУ)» в значення «Так». І дивимося, що маємо у нас на сайті.

/index.php/category/2-article

Вже краще, але попереду заважає приписка /index.php/. Для того щоб її прибрати ставимо параметр «Перенаправлення URL» в значення «Так».

/ Category / 2-article

Відмінно! Йдемо далі. Наступний параметр - «Додавати суфікс до URL». Застосувавши його, отримуємо:

/category/2-article.html

Як бачите до УРЛу додалося .html, це робити не обов'язково, але, по-моєму, в такому вигляді посиланням виглядають красивіше.

Ну і останній параметр «Аліаси в Unicode» - роблять транслітерацію урлов або як їх ще називають «алиасов» на латинські літери.

Підключивши всі налаштування і пройшовшись по сторінках сайту, ви можете милуватися ЧПУ посиланнями. Як бачите такими простими рухами на Joomla 2.5 можна без проблем зробити ваші урли більш привабливими. Підписуйтесь на новини мого блогу і отримуйте детальні уроки від новачків прямо до себе на пошту.

Php?
Php?

Новости

Сплавы по рекам

Прошлым летом решили хорошенько отдохнуть небольшой компанией, с друзьями. Наша компания любит активный и подвижный отдых. Решили подыскать , что-то интересное и необычное, дабы развлечься по полной.

Где заказать тур на Кипр

Наш мир, в котором мы живём так разнообразен и своеобразен, что если сравнивать различные места нашей планеты, о ни одного из них не будет совпадать по каким-либо данным, характеризующим их. В любой

Специальный держатель для смартфона

Мой муж работает таксистом, и для ориентировки по соседним городам ему нужен навигатор. Но телефон девать некуда, а с сидения или полки его брать неудобно, да и не видно изображения. Любимый не растерялся

Отель «Централь» Официальный сайт 83001, Украина, г. Донецк, ул. Артема, 87
Тел.: +38 062 332-33-32, 332-27-71
[email protected]
TravelLine: Аналитика


Студия web-дизайна Stoff.in © 2008